GTA 6 ne zaman çıkacak ? AnkaraLaptopTamircisi.com

GTA 6 ne zaman çıkacak ? AnkaraLaptopTamircisi.com

Rockstar Games, Twitter'dan yaptığı paylaşımlar ile Grand Theft Auto serisi hakkında yeni oyunun ne zaman çıkacağına dair yöneltilen sorulara cevap getirdi. Stüdyo, serinin bir sonraki oyunu GTA 6'nın geliştirmelerinin devam ettiğini onayladı.

Rockstar games'in yaptığı paylaşımda ilk olarak GTA V ve GTA Online'nın PlayStatino 5 ve Xbox Series X/S platformlarına 15 Mart'ta geleceğini duyurdu. Hemen ardından ise "Sırada Ne Var" başlığı ile şu sözlere yer verdi, "GTAV'ın eşi görülmemiş uzun ömürlülüğü ile, birçoğunuz bize Grand Theft Auto serisinde yeni bir giriş hakkında soru sorduğunuz biliyoruz.

Grand Theft Auto 6 çıkışını geciktiren önemli etkenlerden birisi de GTA 3’ün piyasaya çıkışının 20. yılına özel olarak GTA The Trilogy: The Definitive Edition versiyonunun geliştirilerek piyasaya sunulması oldu. Yakın tarihe kadar yeni versiyon hakkında çok fazla detay sızdırılmadığından dolayı oyun büyük bir sürpriz oldu. Çoğu oyuncu GTA 6 için yeni bir duyuru yapılmasını beklese de Rockstar Games, yaptığı açıklamalarda GTA The Trilogy: The Definitive Edition versiyonunun 11 Kasım tarihi itibariyle piyasaya sunulacağını duyurdu. Böylece GTA 6 için süreç biraz daha ertelenmiş oldu.

GTA 6 hangi platformlara çıkacak, fiyatı ne kadar olacak?

Uzun bir süredir geliştirme sürecinde olduğu düşünülen GTA 6’nın PC platformu ile beraber konsollar için de çıkması bekleniyor. 

GTA 6 hangi şehirlerde geçecek? 

GTA 6 oyununun hangi şehirlerde geçeceği en çok merak edilen sorulardan biri. Rockstar Games'in beraber çalıştığı Avusturya'lı oyun şirketinin yaptığı açıklamaya göre GTA 6'nın Los Santos, Vice City ve Liberty City şehirlerinde geçecek. Ayrıca bir Rockstar Games çalışanı da bu iddiaları doğrular nitelikte bir açıklama yaptı. Şimdiye kadar Miami, California ve hatta Londra’da geçeceği konuşulan oyunun Miami ve New York'ta geçeceğine kesin gözüyle bakılıyor. GTA 6’nın nerede geçeceği de çıkış tarihi gibi henüz netleşmedi ve görüldüğü gibi birden fazla senaryo mevcut. Hatta öyle ki, GTA 6’nın geçeceği şehirlerden birinin İstanbul olacağı bile iddia ediliyor.

Uzun süredir Amerikan Rüyası modelini benimseyen GTA serisi, ilk kez yeni şeyler deneyebilir. Bu da oyunun ülke dışına çıkması anlamına geliyor. Oyunun Japonya’da geçeceği de yine iddialar arasında. 

Rockstar çalışanlarının aktardığına göre GTA 6'da mümkün olan en gerçekçi haritalar olacak. GTA 6'da bugüne kadar gördüğümüz tüm GTA oyunlarındaki haritalar bir araya gelebilir; 50 farklı şehir, kasaba ve bölge bulunabilir.

www.AnkaraLaptopTamircisi.comYorumlar (1)

  • image
    Ne zaman

    2023-07-10 23:46:54

    Ne zaman çıkacak hocam bekliyoruz

Yorum Yazın